Karibu
Zadzwoń: (12) 415 65 54
MENU

Sprężarki chłodnicze

Firma Karibu-gmm jako autoryzowany dystrybutor Danfoss, posiada szeroką ofertę sprężarek począwszy od małych sprężarek zasilanych prądem stałym, stosowanych w mobilnych urządzeniach chłodniczych, aż do dużych sprężarek spiralnych stosowanych w rozbudowanych instalacjach klimatyzacyjnych i przemysłowych układach chłodniczych. Dostępne są wykonania specjalne takie jak: sprężarki o zmiennej prędkości obrotowej, dostosowane do współpracy z przetwornicami częstotliwości, sprężarki zasilane energia słoneczną oraz sprężarki energooszczędne. Szeroki zakres produkcji sprężarek Danfoss umożliwia stosowanie powszechnie dostępnych czynników chłodniczych z grup HFC, HCFC i CFC oraz węglowodorów dla mniejszych sprężarek. 
 

Sprężarki hermetyczne 1-fazowe

Konstrukcja specjalnie zoptymalizowana do zastosowania w gospodarstwach domowych i małych obiektach handlowych. Energooszczędne hermetyczne sprężarki tłokowe firmy Danfoss zapewniają szeroki zakres wydajności. Sprężarki Danfoss mogą być stosowane z czynnikami chłodniczymi R134a, R290, R404A/R507A, R407C i R600a. Są idealnym rozwiązaniem dla wydajności od 20W do 6kW.

[ czytaj więcej ]
Karibu

Sprężarki zasilane prądem stałym

Sprężarki prądu stałego Danfoss mogą być zasilane napięciem 12 lub 24V, stosowane są do czynnika R134a. Mogą być wykorzystywane w chłodziarkach oraz zamrażarkach. Sprężarki te są regulowane modułem elektronicznym, posiadającym system zabezpieczenia przed przeciążeniem i zniszczeniem zespołu tłocznego.

 
[ czytaj więcej ]
Karibu

Sprężarki tłokowe Maneurop

Sprężarki tłokowe Danfoss Maneurop przeznaczone są do zastosowań chłodniczych i klimatyzacyjnych z czynnikami R22, R407C, R134a, R404A i R507. Sprężarki MT, MTZ, NTZ i VTZ pokrywają szeroki zakres wydajności i temperatur parowania. Są dostępne w wykonaniach jedno- i trójfazowych i wyposażone w przyłącza rotolock. Oprócz sprężarek o stałej wydajności 1-, 2- i 4-ro cylindrowych dostępne są fabrycznie wykonane zestawy dwusprężarkowe i sprężarki o płynnie regulowanej wydajności VTZ. Sprężarki Maneurop są dostosowane do montażu w układach wielosprężarkowych.
 

[ czytaj więcej ]
Karibu

Sprężarki spiralne

Nowoczesna koncepcja i innowacyjna konstrukcja sprężarek spiralnych sprawiają, że stanowią one nową erę na wymagającym rynku urządzeń klimatyzacyjnych oraz chłodniczych. W zależności od typoszeregu i wielkości sprężarki są dostępne w wersjach jedno- lub trójfazowych z przyłączami do lutowania lub skręcanymi (Rotolock). Dodatkowo dostępne są również zestawy dwusprężarkowe oraz zestawy akcesoriów niezbędnych do wykonania układów dwu-, trój- i czterosprężarkowych.
[ czytaj więcej ]
Karibu

Sprężarki spiralne do pomp ciepła

Sprężarki spiralne Performer HHP dedykowane są do domowych pomp ciepła z czynnikiem chłodniczym R407C. Wydajność nominalna w zakresie od 4.8 do 14 kW. Sprężarki są fabrycznie zalane olejem PVE. Dostępne są zarówno w wersji zasilanej prądem jedno- lub trójfazowym, 50 Hz. Specjalna konstrukcja i optymalizacja sprężarki umożliwia osiągnięcie wysokiej efektywności energetycznej pompy podczas ogrzewania pomieszczeń lub podgrzewania ciepłej wody użytkowej w bardzo niskich temperaturach otoczenia.
[ czytaj więcej ]
Karibu

Sprężarki z inwerterem

Technologie związane ze zmienną prędkością obrotową są najlepszymi dostępnymi środkami zapewniającymi odpowiedni poziom efektywności i wydajności w różnych warunkach klimatycznych. Sprężarki spiralne z inwerterem zapewniają istotne korzyści takie jak precyzyjna regulacja temperatury, szczególnie ważna dla chłodzenia urządzeń IT, procesów przemysłowych lub utrzymanie odpowiedniej wilgotności w budynkach jak muzea, biblioteki itp.
[ czytaj więcej ]
Karibu

Akcesoria do sprężarek

Sprężarki Danfoss są oferowane wraz z szeroką gamą akcesoriów i części zamiennych. Akcesoria te są specjalnie dobrane i zaprojektowane do stosowania z naszymi sprężarkami a ich jakość, funkcjonalność i współpraca ze sprężarkami zostały sprawdzone w laboratoriach Danfoss. Części zamienne są identyczne z oryginalnymi częściami, co zapewnia najlepsze możliwe parametry pracy sprężarek i ich wysoką niezawodność.
 

[ czytaj więcej ]