Menu Zamknij

Moduł EKE 2U

EKE_2UEKE 2U Danfoss to moduł zasilania rezerwowego do elektronicznych zaworów z silnikiem krokowym. Moduł zasilania rezerwowego typu EKE 2U przeznaczony jest dla takich urządzeń jak chillery, pompy ciepła, układy chłodnicze dla chłodni, dla pomieszczeń komputerowych czy dla detalicznego handlu żywnością – dzięki czemu możliwa jest ochrona sprężarki w przypadku awarii zasilania.

Moduł zasilania rezerwowego Danfoss EKE 2U stanowi niezawodną i łatwą w użyciu alternatywę dla zestawów akumulatorów i elektromagnetycznych zaworów odcinających. Reaguje szybko, zapobiegając dostawaniu się cieczy do sprężarki w przypadku awarii zasilania sieciowego.

Moduł oparty na superkondensatorach można w pełni naładować w ciągu 150 sekund i nie ma potrzeby wymiany baterii – co jest powszechne w przypadku wielu tradycyjnych rozwiązań zasilania awaryjnego. Jednocześnie, wskaźnik stanu pomaga szybko wykryć nieoczekiwaną awarię, co daje producentom OEM możliwość dostarczania niezawodnych urządzeń odpornych na awarie.

Co ważne, izolacja galwaniczna modułu EKE 2U i zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją dają również możliwość bezpiecznego współdzielenia zasilania 24 V AC / DC z kilkoma kompatybilnymi sterownikami – takimi jak urządzenia marki Danfoss serii EKE 1 – co zmniejsza liczbę elementów i dodatkowych zasilaczy oraz upraszcza projektowanie układu i pozwala obniżyć koszty ogólne.

  • Dwa sygnalizatory LED – dla stanu modułu i błędów.
  • Chronione wejście i wyjście zasilania – dla eliminacji groźby odwrotnej polaryzacji i krótkiego spięcia.
  • Aktywny nadzór – dla zapewnienia bezawaryjnej pracy.
  • Łatwość użytkowania – dla funkcjonowania sterowników niezwłocznie po podłączeniu.
  • Długa żywotność – czas działania dłuższy niż w przypadku modułów akumulatorowych oraz większa niezawodność dzięki monitorowaniu stanu.
  • Prostota – ogranicza do minimum potrzebę obsługi technicznej i wymieniania elementów.

Moduł EKE 2U współpracuje ze sterownikami MCX, EKE i EIM365. W przypadku chęci użycia z innymi sterownikami prosimy o kontakt.

EKE_2U_sterowniki

Formularz

Wyślij zapytanie