Karibu
Zadzwoń: (12) 415 65 54
MENU

Sterowniki chłodnicze

Sterowniki elektroniczne (meblowe)

Grupę sterowników elektronicznych dedykowanych do mebli chłodniczych, domowych i handlowych chłodziarek, zamrażarek tworzą sterowniki do montażu panelowego jedno lub kilka przekaźnikowe. Oprócz regulacji temperatury posiadają funkcje zarządzania zużyciem energii. Istnieje również możliwość sterowania za ich pomocą wentylatorami i odtajaniem.

 
[ czytaj więcej ]
Karibu

Sterowniki elektroniczne (komorowe)

Sterowniki komorowe są regulatorami przeznaczonymi do kompleksowego sterowania pracą urządzeń chłodniczych. Posiadają zdolność elastycznego dostosowania do wszystkich rodzajów mebli i komór chłodniczych. Sterownik AK-CC 450 Danfoss współpracuje z termostatycznym zaworem rozprężnym. Sterownik AK-CC 550 Danfoss współpracuje z elektronicznym zaworem rozprężnym  AKV. 
[ czytaj więcej ]
Karibu

Sterowniki elektroniczne komorowe Optyma Control

OPTYMA Control jest sterownikiem kompatybilnym ze wszystkimi agregatami skraplającymi dostępnymi na rynku. Sterownik charakteryzuje atrakcyjna stylistyka i wygodne programowanie. Sterownik OPTYMA Control oferuje zarówno sterowanie jak i ochronę w jednym urządzeniu – wszystko to dzięki wbudowanemu wyłącznikowi różnicowo-prądowemu obwodu silnika sprężarki, który gwarantuje bezpieczeństwo poprzez pewne odcięcie głównego źródła zasilania. 
[ czytaj więcej ]
Karibu

Modułowe sterowniki elektroniczne

Modułowe sterowniki elektroniczne Danfoss służą do regulacji wydajności sprężarek i skraplaczy  w średnich, dużych oraz kaskadowych systemach chłodniczych. Sterowniki tej serii mogą być rozbudowywane o dodatkowe moduły wejść i wyjść, dzięki czemu można je dostosować do każdej aplikacji.


 
[ czytaj więcej ]
Karibu

Sterowniki parownikowe (regulatory przegrzania)

Sterowniki parownikowe Danfoss z serii EKC, EKD i EXD mają zastosowanie w układach chłodniczych i procesach technologicznych, gdzie wymagana jest dokładna regulacja przegrzania i temperatury np. w chłodnicach składowych (chłodnicach powietrza), procesach technologicznych (schładzanie wody), instalacjach klimatyzacyjnych.

[ czytaj więcej ]
Karibu

Sterowniki sprężarek i skraplaczy (regulatory wydajności)

Sterowniki serii EKC oraz AK-PC Danfoss znajdują zastosowanie do kontroli wydajności sprężarek i skraplaczy w typowych układach chłodniczych, jak również w układach z czynnikiem CO2 i dry cooler’ach. Wyposażone są w wyjścia przekaźnikowe, które w zależności od aplikacji są podłączone do odpowiedniej liczby sprężarek i skraplaczy. Jedną z zalet tych regulatorów jest prostota użytkowania. 
 
[ czytaj więcej ]
Karibu

Sterownik do precyzyjnej regulacji temperatury

Sterowniki elektroniczne tej grupy są stosowane wszędzie tam, gdzie wymagana jest precyzyjna regulacja temperatury, np.: w komorach do przechowywania owoców i innych produktów spożywczych, instalacjach chłodniczych, pomieszczeniach produkcyjnych w zakładach przemysłu spożywczego, chłodzeniu cieczy w procesach technologicznych.

 
[ czytaj więcej ]
Karibu

Sterownik (regulator) poziomu czynnika

Sterownik EKC 347 Danfoss jest używany do regulacji poziomu czynnika chłodniczego w zbiornikach drenażowych, oddzielaczach cieczy, chłodnicach międzystopniowych, ekonomizerach, skraplaczach i zbiornikach cieczy. Przetwornik sygnału (AKS 4100/4100U) stale mierzy poziom ciekłego czynnika chłodniczego w zbiorniku – regulator otrzymuje sygnał a następnie tak steruje zaworem, aby utrzymać zadany poziom czynnika.
[ czytaj więcej ]
Karibu

Sterowniki programowalne MCX

Sterowniki MCX firmy Danfoss zapewniają pełną kontrolę oprogramowania, pozwala to na dostosowanie wydajności systemów chłodniczych i klimatyzacyjnych do każdych wymagań. Sterowniki MCX zapewniają wyjątkową uniwersalność i dowolność w porównaniu z innymi sterownikami, między innymi dzięki łatwości programowania w języku C. Połączenie z urządzeniami peryferyjnymi odbywa się za pomocą otwartych protokołów komunikacyjnych...
[ czytaj więcej ]
Karibu

Regulatory prędkości sprężarek i wentylatorów skraplaczy

Zmienna regulacja prędkości wentylatorów skraplaczy optymalizuje pracę układu chłodniczego, stabilizuje ciśnienie skraplania i redukuje odkładające się zanieczyszczenia na skraplaczu. Regulatory prędkości wentylatora RGE i XGE Danfoss, spełniają rolę czujników ciśnienia oraz regulatorów prędkości wentylatora. Liczne testy w zmiennych warunkach i zaostrzona kontrola jakości zapewniają bezawaryjną pracę regulatorów przez wiele lat. 
[ czytaj więcej ]
Karibu

Akcesoria do sterowników

Akcesoria do sterowników Danfoss obejmują zakres wyświetlaczy zewnętrznych z przyciskami oraz bez przycisków, modułów transmisji danych, zegarów czasu rzeczywistego, kluczy do kopiowania nastaw oraz modułów zasilania bateryjnego.


 
[ czytaj więcej ]