Menu Zamknij

Sprężarki zasilane prądem stałym

Sprężarki prądu stałego Danfoss mogą być zasilane napięciem 12 lub 24V, stosowane są do czynnika R134a. Mogą być wykorzystywane w chłodziarkach oraz zamrażarkach. Sprężarki te są regulowane modułem elektronicznym, posiadającym system zabezpieczenia przed przeciążeniem i zniszczeniem zespołu tłocznego.

Aplikacje transportowe

Firma Karibu-gmm oferuje serie sprężarek Danfoss na prąd stały do samochodów, furgonetek, łódek, ciężarówek, itp., skonstruowanych na potrzeby mobilnego chłodzenia. Wszystkie sprężarki wyposażone są w moduły elektroniczne z wbudowana ochroną termiczną, która dodatkowo zabezpiecza akumulatory przed rozładowaniem. Sprężarki na prąd stały BD35F/50F/80F i napięcie zasilania 12/24 V DC mogą być użyte w lodówkach i zamrażalkach mobilnych z czynnikiem R134a. Sprężarki BD250GH (12/24 V DC) i sprężarki BD350GH (12 lub 24 V DC) są sprężarkami na czynnik R134a HBP w mobilnych systemach wymagających chodzenia. Sprężarki BD35K i BD100CN mogą pracować z czynnikami węglowodorowymi w aplikacjach stacjonarnych.

Aplikacje solarne

Ze sprężarkami BD do zastosowań solarnych firma Danfoss umożliwia chłodzenie w miejscach gdzie nie ma lub jest bardzo słabe napięcie w sieci elektrycznej. Sprężarki BD do aplikacji solarnych będące również ofertą naszej firmy Karibu-gmm, zasilane są energią słoneczną. Szeroki zakres napięcia (10 – 45V DC) sprawia, że sprężarki BD nadają się do zasilania z ogniw fotoelektrycznych. Sprężarki BD35K i BD35F umożliwiają wydajne i niezawodne chłodzenie zasilane energią słoneczną.


Do ich najważniejszych cech należą:

  • wysoka wydajność,
  • niskie zużycie prądu,
  • szeroki zakres napięć – od 10 do 45V DC,
  • adaptacyjne zarządzanie energią (AEO),
  • prąd rozruchowy ograniczony do minimum,
  • regulowana wydajność,
  • ograniczona emisja dwutlenku węgla.

Sprężarka BD35F do zastosowań solarnych wykorzystuje elektroniczny moduł 10N0400.

Formularz

Wyślij zapytanie