Menu Zamknij

Zawory 4-drogowe

Czterodrogowe zawory rewersyjne Danfoss Saginomiya są stosowane w urządzeniach z obiegiem odwracalnym, takich jak pompy ciepła, klimatyzatory i chillery. Zawory 4 drogowe sterowane pilotowo umożliwiają odwrócenie obiegu chłodniczego, zmieniając chłodzenie w sezonie letnim na grzanie w zimie. Zawory 4 drogowe są również stosowane w procesie odtajania umożliwiając przesłanie gorącego gazu do zaszronionego parownika.

Odwrócenie obiegu chłodniczego inicjowane jest przez elektromagnetyczny zawór pilotowy, który poprzez zmianę położenia suwaka wymusza zmianę kierunku przepływu czynnika chłodniczego. Zawór przyłączony jest do rurociągu tłocznego i ssawnego.
Danfoss Saginomiya CHV/STD/VHV jest czterodrogowym zaworem rewersyjnym o unikalnej konstrukcji, zapewniającym natychmiastowa zmianę kierunku przepływu z minimalnym spadkiem ciśnienia. Zawory są wyposażone w mechanizm zapobiegający przeciekom i maja szeroki zakres zastosowań.
Czterodrogowe zawory rewersyjne są dedykowane do czynników R22, R407C, R134a i R410a, i jest dostępny z wieloma rozmiarami przyłączy. Wydajności od 1.5 kW do 400 kW. Zawory mają aprobaty CE oraz UL.

STF

STF – szeroka gama zaworów o wydajności do 40 kW. Kompletny zakres z możliwością stosowania z R410a i innymi czynnikami chłodniczymi, dostępne w opakowaniach przemysłowych.

  • Czynniki chłodnicze: R410A, R407C, R134a, R404a, R22,
  • Temperatura otoczenia: -20 do +55°C,
  • Max. ciśnienie robocze, wersja niskociśnieniowa: 33 bar, wersja wysokociśnieniowa 45 bar.

VHV

VHV – szeroka gama zaworów o wydajności od 40 kW do 400 kW. Kompletny zakres z możliwością stosowania z R410a i innymi czynnikami chłodniczymi, dostępne w opakowaniach indywidualnych.
 
  • Czynniki chłodnicze: R410A, R407C, R134a, R404a, R22,
  • Temperatura otoczenia: -20 do +55°C,
  • Max. ciśnienie robocze, wersja niskociśnieniowa: 33 bar, wersja wysokociśnieniowa 45 bar.
Formularz

Wyślij zapytanie