Menu Zamknij

Zawory wtryskowe

Termostatyczne zawory wtryskowe firmy Danfoss stosowane są do chłodzenia przegrzanej pary (TXI 2), do sterowania wtryskiem ciekłego czynnika do chłodnicy międzystopniowej w dwustopniowych urządzeniach chłodniczych (TEAT) lub do wtrysku czynnika do linii ssawnej do zmniejszania za wysokiej temperatury tłoczenia, mogącej wystąpić kiedy układ pracuje z większym przegrzaniem na linii ssawnej (TEAT). Co więcej, może być stosowany do regulacji temperatury medium, np. temperatury oleju w sprężarce śrubowej (TEAT).

TXI 2
TXI 2 jest zaworem wtryskowym do ochładzania pary przegrzanej w dwustopniowych układach chłodniczych, gdzie temperatura gorącego gazu i ciśnienie międzystopniowe są regulowane.

TEAT
Zawory typu TEAT są stosowane do wtrysku czynnika do rurociągu ssawnego układów chłodniczych w celu obniżenia wysokiej temperatury tłoczenia, która może wystąpić, jeżeli układ pracuje z dużym przegrzaniem pary. Zawory typu TEAT są stosowane również w dwustopniowych układach chłodniczych do regulacji wtrysku ciekłego czynnika do chłodnicy międzystopniowej i do regulacji temperatury medium, np. temperatury oleju w sprężarce śrubowej.

Formularz

Wyślij zapytanie