Karibu
Zadzwoń: (12) 415 65 54
MENU

Zawory

Zawory elektromagnetyczne 2-drogowe

Zawory elektromagnetyczne są prostym i ekonomicznym sposobem na kontrolowanie i regulowanie przepływu cieczy i gazów. Program zaworów elektromagnetycznych Danfoss ze względu na zasadę działania dzielimy na: bezpośredniego działania, z serwosterowaniem, ze wspomaganiem otwarcia. Zawory elektromagnetyczne są doskonałym rozwiązaniem w instalacjach z czynnikami o ograniczonym zanieczyszczeniu, do małych, jak i dużych wartości przepływu.
[ czytaj więcej ]
Karibu

Zawory elektromagnetyczne 3-drogowe

​Zawory elektromagnetyczne 3-drogowe Danfoss EV310 to niewielkich rozmiarów zawory upustowe bezpośredniego działania o uniwersalnym zastosowaniu. Przeznaczone do użytku w przemyśle maszynowym np. w aplikacjach wymagających sterowania zaworami pilotowymi jak i w trudnych warunkach przemysłowych.


 
[ czytaj więcej ]
Karibu

Zawory elektromagnetyczne do pary

Zawory elektromagnetyczne EV 215B/225B/245B są zaworami bezpośredniego działania i serwosterowanymi stosowanymi do pary wodnej. Konstrukcja zaworów zaprojektowana w oparciu o membranę z politetrafluoroetylenu (PTFE) pozwala osiągnąć wysoką niezawodność działania w przypadku kontaktu z parą zanieczyszczoną. Korpus wykonany z mosiądzu DZR i części wewnętrzne ze stali nierdzewnej zapewniają długą oraz bezawaryjną pracę.
[ czytaj więcej ]
Karibu

Zawory proporcjonalne

EV260B to 2/2-drożny proporcjonalny zawór elektromagnetyczny z serwosterowaniem dostępny z przyłączami od 1/4” do 3/4”. Płynnie regulowany stopień otwarcia zaworu zależy od wartości sygnału sterującego, prądowego lub napięciowego. Wartość sygnału sterującego decyduje o prądzie płynącym przez cewkę. Dzięki takiemu rozwiązaniu zwora może być dowolnie podniesiona lub opuszczona w tulei.
 
[ czytaj więcej ]
Karibu

Cewki do zaworów elektromagnetycznych

Danfoss oferuje zawory elektromagnetyczne z cewkami lub bez cewek - umożliwia to dobór o parametrach najlepiej odpowiadających użytkownikowi. Cewki oferowane przez Danfoss występują albo w wersji z zatrzaskiem albo jako cewki montowane przy użyciu specjalnej nakrętki plastykowej. Cewki oferowane są we wszystkich powszechnie stosowanych napięciach prądu stałego i zmiennego, także z certyfikatem ...
 
[ czytaj więcej ]
Karibu

Zawory sterowane pneumatycznie

Zawory sterowane pneumatycznie są przeznaczone do bardziej nietypowych aplikacji takich jak: media o dużej ilości zanieczyszczeń, media o dużej lepkości, wysoka temperatura otoczenia, duża wielkość przepływu, wilgotne środowisko, obszary zagrożone wybuchem. Zawory sterowane pneumatycznie typu AV210 mogą pracować z medium o wysokiej temperaturze i dużej lepkości oraz można stosować je gdy medium zawiera zanieczyszczenia mechaniczne.
[ czytaj więcej ]
Karibu

Zawory termostatyczne

Zawory termostatyczne bezpośredniego działania Danfoss są prostym i niezawodnym sposobem sterowania temperaturą w urządzeniach chłodzonych wodą. Nie wymagają sterowania sygnałem pneumatycznym, ani elektrycznym, a także są odporne na zanieczyszczenia i ciśnienie wody - to doskonały wybór produktu o wysokiej wytrzymałości.
[ czytaj więcej ]
Karibu

Zawory do wysokich ciśnień

Zawór VDHT to 2/2 drożny zawór do wysokich ciśnień i małych przepływów. Solidna konstrukcja, odporna na korozję, wysokie temperatury i zanieczyszczenia. Dla wody, powietrza i innych neutralnych i agresywnych cieczy i gazów. Przyłącze: G ¼" (opcja: NPT). Stopień ochrony cewki: IP 67. Stożkowy kształt tłoka zabezpiecza przed nieszczelnością. Dostępne także jako zawory blokowe. Maksymalne ciśnienie wejściowe 100-200 bar.
 
[ czytaj więcej ]
Karibu

Akcesoria i części zamienne do zaworów

Oferujemy akcesoria i części zamienne do cewek elektromagnetycznych, zaworów elektromagnetycznych, zaworów sterowanych pneumatycznie, wodnych zaworów termostatycznych. W ofercie wtyki do cewek, puszki przyłączeniowe, timer elektroniczny, części zamienne, zestawy uszczelek, otwory z kryzą wyrównawczą, membrany izolujące, przeciwkołnierze, wskaźniki położenia, układy ręcznego otwierania …
 
[ czytaj więcej ]