Menu Zamknij

Nowość! Agregat skraplający Optyma™ iCO2 na czynnik CO2 (R744)

agregat-co2

Firma Danfoss wprowadziła do swojej oferty agregat skraplający Optyma™ iCO2, który dzięki naturalnemu czynnikowi chłodniczemu R744 i cichej pracy stanowi atrakcyjną alternatywę przeznaczoną dla komór i witryn chłodniczych.

W przypadku komór i witryn chłodniczych w małych sklepach bądź w obiektach hotelarskich czy gastronomicznych agregaty skraplające Optyma™ iCO2 o wydajności od 1,5 do 4,6 kW (przy średniej temperaturze parowania – MBP) oferują niezawodne działanie przy niskim poziomie hałasu, wygodną i łatwą instalację oraz możliwość elastycznej transmisji danych.

Zalety

  • Cicha praca z maks. 35 dB(A) w odległości 10 metrów
  • Możliwość piętrowego ustawienia do dwóch jednostek
  • Szybka i łatwa konfiguracja i uruchomienie dzięki dwóm drzwiom serwisowym
  • Możliwość podłączenia do sterowników instalacji chłodniczych firmy Danfoss (System Manager) w celu zdalnego nadzoru i zarządzania
  • Praca w temperaturze otoczenia do 46°C
  • Zgodność z naturalnym czynnikiem chłodniczym R744
  • Możliwa również praca z zaworami rozprężnymi AKV

Nowy agregat skraplający Optyma™ iCO2 jest nie tylko łatwy w instalacji, podłączeniu i obsłudze. Jako pierwsze urządzenie z popularnej rodziny Optyma™ wykorzystuje CO2 w roli czynnika chłodniczego, dając niezawodną i bezpieczną możliwość przejścia na ekologiczne rozwiązania. Produkowany w Europie model wyposażono w wiele nowych i inteligentnych funkcji co jeszcze bardziej skłania do wyboru naturalnego czynnika chłodniczego w przypadku instalacji dla małych i średnich komór chłodniczych oraz układów zasilających do trzech witryn chłodniczych (w zależności od wielkości witryn).

Czynnik CO2 ma niski współczynnik globalnego ocieplenia (GWP) wynoszący tylko 1, podczas gdy dla tradycyjnych czynników chłodniczych są to o wiele wyższe wartości – a ponieważ jest to czynnik naturalny, nie trzeba się obawiać jego wycofywania. Ponadto, w przypadku agregatu Optyma™ iCO2 wybór naturalnego czynnika chłodniczego dla komory czy witryny chłodniczej nie oznacza większego stopnia skomplikowania układu.

Optyma™ iCO2 to urządzenie gotowe do pracy zaraz po podłączeniu, z łatwym w obsłudze interfejsem użytkownika, które zapewnia bezproblemowy rozruch i szybkie uruchomienie układu. Jest wstępnie zaprogramowane pod kątem bezpiecznej instalacji i niezawodnej pracy, a dzięki dwóm drzwiom serwisowym oferuje łatwy dostęp do wnętrza agregatu. Wyposażony w najlepsze w swojej klasie podzespoły, agregat skraplający Optyma™ iCO2 działa niezawodnie w temperaturze otoczenia do 46°C. Daje to użytkownikom spokój ducha, nawet gdy temperatura rośnie, a fale upałów stają się bardziej powszechne.

Urządzenia te można ustawiać piętrowo, co daje oszczędność miejsca i większą elastyczność montażu. Agregat Optyma™ iCO2 jest też bardziej przyjazny dla uszu, gdyż głośność jego pracy nie przekracza 35 dB(A) w odległości 10 metrów, co oznacza prawie dwukrotnie mniejszy hałas w porównaniu z innymi urządzeniami o zmiennym obciążeniu pracującymi z czynnikami HFC. Dzieje się tak dzięki najlepszej w swojej klasie sprężarce spiralnej BLDC, wysokiej jakości izolacji akustycznej i wentylatorowi o niskim poziomie hałasu. Agregat Optyma™ iCO2 oferuje również prostą, elastyczną możliwość wymiany danych z urządzeniami marki Danfoss i układami zdalnego nadzoru i zarządzania – z łatwym dostosowaniem do konkretnych potrzeb.

Nowy agregat skraplający posiada klasyfikację PED 1, co pozwala na dopuszczenie do eksploatacji przez instalatora, co z kolei oznacza mniej formalności oraz oszczędność czasu i pieniędzy.

Ponadto agregat Optyma™ iCO2 pozwala na pracę układu ze znacznie zredukowanym obciążeniem, dzięki czemu nadaje się zarówno do instalacji z pojedynczą komorą, jak i z wieloma pomieszczeniami chłodzonymi, co skutkuje zmniejszeniem kosztów ruchowych.

Agregat iCO2 obsługujący komory chłodnicze — takie jak w supermarketach — można łatwo podłączyć do sterownika instalacji chłodniczej firmy Danfoss (System Manager). W dodatku, urządzenia te produkuje się w Europie, co mniej obciąża środowisko naturalne z tytułu ich transportu do odbiorcy.

Tym produktem firma Danfoss potwierdza swoje zaangażowanie w dekarbonizację i posiadaną wiedzę do przechodzenia na zielone rozwiązania chłodnicze.

Zapytania na produkt proszę kierować drogą mailową na adres: info@karibu-gmm.pl

 

ZAPOZNAJ SIĘ Z e-BROSZURĄ iCO2 (pdf)

 

Formularz

Wyślij zapytanie